+48 725 725 800

+48 887 320 320

kontakt@rehabilitacja-floryanska.pl

MASAŻ LECZNICZY

Jedną z usług, jaką oferujemy w gabinetach Rehabilitacja Floryańska, jest masaż leczniczy. Zabieg ten, wykonywany przez wykwalifikowanego terapeutę, ma na celu doprowadzenie do regeneracji tkanek miękkich w określonych obszarach ciała i przywrócenia właściwego układu między nimi. Wykonuje się go m.in. w rehabilitacji po urazach, jak i przy różnych dolegliwościach. Jeśli więc poszukujesz ośrodka, gdzie oferują takie usługi – masz teraz możliwość skorzystania z pomocy specjalistów naszej poradni rehabilitacyjnej.

Czym jest masaż leczniczy?

Określeniem tym nazywamy formę zabiegów, wykonywanych w celu złagodzenia objawów ostrych i przewlekłych dolegliwości w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego. Z tego powodu masaż leczniczy przeprowadza się w miejscach dotkniętych bólem. W celu rozluźnienia i pobudzenia procesów leczniczych w organizmie wykorzystuje się techniki z klasycznego masowania, w tym m.in. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wstrząsanie czy wałkowanie. Ponadto wyróżnia się poszczególne rodzaje masaży, w tym np.:

  • tkanek głębokich,
  • centryfugalny (stawowy),
  • refleksoterapię stóp,
  • drenaż limfatyczny.

Tego typu zabiegi są zalecane m.in. przy:

  • dyskopatiach i zwyrodnieniach kręgosłupa,
  • schorzeniach reumatycznych,
  • chorobach neurologicznych,
  • leczeniu urazów układu kostno-stawowego i mięśniowego.

Różnice między masażem leczniczym a relaksacyjnym

Główna różnica między obiema technikami leży m.in. w założonym celu. Typ relaksacyjny ma doprowadzić do stanu odprężenia. Z kolei w przypadku leczniczego, zadaniem rehabilitanta jest przywrócenie właściwego ułożenia mięśni i kości. Dzięki temu poprawia się nie tylko mobilność ciała osoby masowanej, ale i zmniejsza się u niej ból.

Długość i częstotliwość takiej terapii wyznacza m.in. zaawansowanie dolegliwości u danego pacjenta. Im dłużej zwlekało się z rehabilitacją, tym więcej potrzebnych będzie zabiegów. Wiele zależy też od części ciała poddawanej masażom leczniczym. Przykładowo – w przypadku chorób czy urazów kręgosłupa, najlepiej byłoby wykonywać je codziennie przynajmniej do czasu uzyskania, choć części pożądanych rezultatów.

Przeciwwskazania do wykonania masażu

Jak wiele zabiegów, tak i masaż leczniczy ma pewne przeciwwskazania. Nie należy wykonywać go m.in. u osób z gorączką, zmagających się z ostrymi stanami zapalnymi, a także u cierpiących z powodu chorób nowotworowych lub ostrej zakrzepicy żylnej. W innych przypadkach – jeśli doskwierają Ci dolegliwości w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego, jesteśmy gotowi, by przyjąć Cię w naszych gabinetach.

Zadzwoń do Nas